Nowe terminy rekrutacji zarówno do przedszkoli jak i do szkół podstawowych zostaną podane do wiadomości po wznowieniu pracy szkół i przedszkoli.

„W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych wszystkie działania związane z rekrutacją zostają zawieszone. Prosimy o wstrzymanie się z dostarczaniem dokumentów naborowych do sekretariatów szkół. Nowe terminy rekrutacyjne zostaną podane do wiadomości po wznowieniu pracy szkół.”

„Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 14 w Rybniku informuje, że planowane na 16, 17 i 18 marca br. rekolekcje zostają odwołane. O nowym terminie poinformujemy. Również zaplanowany na 17 marca „dzień otwarty” zostaje odwołany.”

1. Na podstawie decyzji Premiera RP, od jutra tj. 12 marca do 25 marca br. zostają zawieszone we wszystkich placówkach oświatowych (szkołach i przedszkolach, żłobkach miejskich) zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

2. Odwołanie zajęcia dotyczy również wszelkich zajęć pozalekcyjnych np. organizowanych przez kluby sportowe.

3. Podczas dwutygodniowej przerwy w zajęciach dydaktycznych uczniowie i wychowankowie nie powinni opuszczać swojego miejsca zamieszkania!!!

Dni tych nie należy traktować jako dni wolnych czy jako dodatkowe ferie.

1. Rodzicom należy się zasiłek opiekuńczy (14 dni) nad dziećmi do lat 8 (wniosek do pobrania na stronie https://www.zus.pl/wzory-formularzy/zasilki/zasilek-opiekunczy - formularze ZAS-36, Z-15A).

2. W czwartek i w piątek na terenie naszej placówki będą trwały prace związane z czyszczeniem i porządkowaniem pomieszczeń po przeprowadzonej dezynfekcji.

3. W okresie przerwy w zajęciach placówka zapewnia dyżur telefoniczny w sekretariacie zespołu.

4. W sekretariacie zespołu pod numerem telefonu 32 4250608, 324250210 można uzyskać informacje dotyczącą odpłatności za obiady (dzieci szkoły) i żywienia z pobytem w przedszkolu za miesiąc luty.

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola mogą również uzyskać powyższą informacje na stronie https://www.eprzedszkole.com.pl/ (Aplikacja dla rodziców, przycisk Zaloguj się).

1. Rodzice dzieci – przyszłorocznych pierwszaków proszę śledzić stronę naborową https://rybnik.elemento.pl i stronę szkoły w celu uzyskania informacji dotyczących ewentualnej zmiany terminów naboru i terminu doniesienia do szkoły pierwszego wyboru druku Podania przyjęcia do szkoły.

Szanowni Państwo,

decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W załączeniu przekazuję komunikat – proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią i poinformowanie uczniów, rodziców i nauczycieli o zawieszeniu zajęć.

Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Anna Ostrowska

Rzecznik prasowy MEN

Załącznik – Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych – komunikat MEN (WORD)

„W związku z czasowym zawieszeniem zajęć, prosimy rodziców, którzy chcą zapisać dziecko do pierwszej klasy o dokonanie tego poprzez stronę naborową rybnik.elemento.pl. Wydrukowaną kartę Zgłoszenia kandydata do szkół prosimy dostarczyć wyjątkowo w przyszłym tygodniu tj. po 15.03.2020 r.”