1)    Mając na uwadze niekorzystną sytuację epidemiologiczną dotyczącą zakażeń SARS-CoV-2 na terenie Rybnika i okolic Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rybniku nie rekomenduje otwarcia żłobków i przedszkoli z dniem 06.05.2020 r.  
Biorąc pod uwagę powyższą informację Prezydent Miasta podjął decyzję, że przedszkola i żłobki prowadzone przez Miasto Rybnik nie zostaną otwarte przed 25 maja.
O kolejnych decyzjach będziemy państwa informować na bieżąco.”
2)    „Mając na uwadze niekorzystną sytuację epidemiologiczną dotyczącą zakażeń SARS-CoV-2 na terenie Rybnika Prezydent Miasta nie zaleca udostępniania przyszkolnych obiektów sportowych (boisk). W związku z powyższym nasze boiska znajdujące się pod opieką zespołu nie będą dostępne do użytkowania do odwołania. Prosimy o nie korzystanie z boisk.”
3)    „Nabór do klasy pierwszej. Zgodnie z Zarządzeniem 227/2020 Prezydenta Miasta Rybnika z dnia 29 kwietnia 2020 r. złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym jest możliwe do 16.06.20 r. do godz. 15 00. Prosimy wszystkich rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych o dopilnowanie tego terminu. Rodzice, którzy już wcześniej zapisali dziecko i złożyli wydruk wniosku do sekretariatu nie muszą nic robić, nie powtarzają procedury. Rodzice, którzy jeszcze nie zapisali dziecka z powodu przerwania procedury naborowej proszeni są o zapisanie dziecka w wskazanym terminie. Wydrukowane podanie może być przesłana elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (skan, zdjęcie podpisanego dokumentu) lub bezpośrednio złożone w szkole do skrzynki specjalnie przygotowanej na ten cel. Podanie powinno być podpisane przez obu rodziców. W przypadku braku możliwości wydrukowania podania prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem zespołu.”
Piotr Pysz
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31