Nasza szkoła z grantem programu Seed Programs International oraz Resiliency Gardens na założenie i uprawę przyszkolnego ogródka.

2024-05-06

Ogródki szkolne

W ramach projektu „Ogródki szkolne” Resiliency Gardens dla Seed Programs International przy współpracy z Fundacją NATURAlnego Rozwoju odbyły się kolejne warsztaty, które dotyczyły uprawy współrzędnej. Tym razem klasa 1c uczyła się o wysiewaniu i sadzeniu roślin. Podczas części praktycznej uczniowie przystąpiły do prac ogrodowych, wysadzając sadzonki ziół, krzewów owocowych i innych.

Celem projektu jest upowszechnianie ogrodnictwa miejskiego, zmniejszanie skutków emisji CO2 i jednocześnie czerpanie radości przez dzieci i młodzież z jedzenia żywności, którą sami wyhodowali. Częściowo pozyskano środki z projektu StratKIT+ (Interreg BSR).

W marcu klasa 3b wzięła udział w warsztatach z planowania naszego szkolnego ogródka. Ciekawym zajęciem było wysiewanie nasion w szklarni.

Nasz ogródek powoli nabiera kształtów. Wkrótce kolejna klasa będzie miała okazję spróbować swoich sił.

Informacje o projekcie: